Brann & Sikkerhet nr. 3 - 2022
-
Ny standard på vei
En ny standard for bygg kan være klar i løpet av høsten. Det dreier seg om NS 3962 «Brannsikkerhet – kontroll av produksjonsunderlag og utførelse».
-
Brann og redning under lupen
Regjeringen har varslet en gjennomgang av landets brann- og redningstjeneste. Det er 13 år siden forrige gang – et arbeid som førte til Stortingsmelding nummer 35. DSB ønsker gjennomgangen velkommen.
-
Felles brannvern i Europa
The Confederation of Fire Protection Associations Europe (CFPA Europe) er en sammenslutning av nasjonale organisasjoner i Europa som primært er opptatt av brannforebygging, brannvitenskap og brannsikkerhet. Målsetningen er å fremme kunnskap, forståelse og samarbeid mellom medlemslandene i Europa.
-
Brenner for batterisikkerhet
Salg av elbiler og andre batteridrevne fremkomstmidler som elsykler og elsparkesykler har tatt av. Men kunnskap om brann- og eksplosjonsfaren ved feil håndtering av batteriene er fortsatt mangelvare hos mange brukere.